Zapraszamy

 

Poniedziałek: 12:00 - 17:00

Wtorek: 12:00 - 17:00

Środa: 12:00 - 17:00

Czwartek: 10:00 - 14:00

Piątek: 10:00 - 14:00

Orto.Dens
Elżbieta Czaban-Grabarz
Plac Jaszowskiego 10
37-300 Leżajsk

Regulamin

REGULAMIN SPECJALISTYCZNEGO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO ORTO.DENS

 

 

1. ZAKRES USŁUG

 

W Gabinecie Orto.Dens prowadzimy kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych, z zastosowaniem różnego rodzaju aparatów stałych i zdejmowanych.

Wykonujemy diagnostykę radiologiczną (zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne), prowadzimy profilaktykę próchnicy i chorób przyzębia, zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej oraz drobne zabiegi chirurgiczne. Pacjentów wymagających leczenia endodontycznego, chirurgicznego lub protetycznego kierujemy do odpowiednich specjalistów.

 

2. PERSONEL MEDYCZNY

 

Lekarze uprawnieni do leczenia pacjentów:

Dr Elżbieta Czaban Grabarz

Dr Zbigniew Grabarz

Zabiegi z zakresu profilaktyki mogą wykonywać wyszkolone asystentki i higienistki stomatologiczne zatrudnione w gabinecie. Niektóre czynności z zakresu ortodoncji mogą również wykonywać asystentki pod kontrolą lekarza.

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna Król Katarzyna

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna Ślanda Barbara

 

3. REJESTRACJA PACJENTÓW

 

Nie prowadzimy rejestracji za pośrednictwem osób trzecich.

Pacjenci umawiani są na wizyty telefonicznie lub osobiście. Recepcja gabinetu ma prawo odwołać lub zmienić termin wizyty pacjenta z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Pacjent ma prawo odwołać lub zmienić termin wizyty również z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem. Pacjent ma obowiązek informować recepcję o zmianie numeru telefonu kontaktowego.

 

 

4. ROZPOCZĘCIE LECZENIA

 

Leczenie ortodontyczne poprzedzone jest wykonaniem zdjęć rtg (pantomogram, cefalogram), wycisków szczęki
i żuchwy, zdjęć twarzy i zębów. Przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy również skaling zębów, piaskowanie, fluoryzację oraz instruktaż higieny jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek poinformować lekarza o ogólnym stanie zdrowia
i ewentualnych chorobach, które mogą mieć wpływ na leczenie. Wszystkie informacje dotyczące pacjenta stanowią dokumentację medyczną i są objęte tajemnicą lekarską.

 

 

5. WIZYTY

 

Aby proces leczenia przebiegał sprawnie i zakończył się w czasie określonym w planie leczenia, pacjent ma obowiązek zgłaszać się na wyznaczone wizyty kontrolne. W przypadku nie zgłoszenia się na wizytę kontrolną bez wcześniejszego powiadomienia, pacjent może zostać obciążony kwotą 50 pln, za każde 15 minut nie odbytej wizyty.

 

6. KONSULTACJA

 

W Specjalistycznym Gabinecie Stomatologicznym Orto.Dens konsultacje odbywają się wyłącznie w gabinecie lekarskim. Nie konsultujemy pacjentów telefonicznie, w recepcji, ani innym miejscu publicznym. Informacji o kosztach leczenia udzielamy po konsultacji na podstawie zebranych danych, i na piśmie przedstawiamy pacjentowi orientacyjny kosztorys leczenia. W każdym przypadku indywidualnie określamy możliwość rozłożenia kosztów leczenia na raty.

Pacjenci niepełnoletni muszą przyjść na konsultacje z rodzicem lub opiekunem.

 

7. FUNKCJONOWANIE GABINETU

 

Dokładamy wszelkich starań aby każdy pacjent czuł się komfortowo w naszym gabinecie. Zwracamy szczególną uwagę na punktualne przyjmowanie pacjentów. Aby tak było uprzejmie prosimy o przychodzenie na umówione wizyty najlepiej 5-10 minut przed czasem. Spóźnienie na wizytę (z winy pacjenta) powoduje opóźnienie kolejno zarejestrowanych osób. Spóźnienia powyżej 15 minut traktujemy jako rezygnację z wizyty
(z konsekwencjami opisanymi w pkt.5) i przyjmowana jest kolejna osoba. W sytuacjach awaryjnych może się zdarzyć, że pacjent będzie przyjęty na wizytę z opóźnieniem, o czym zostanie poinformowany, wówczas prosimy
o zrozumienie i cierpliwość.

Uprzejmie prosimy o zachowanie czystości i spokojnej atmosfery podczas oczekiwania na wizytę.

 

Realizacja: scnet - strony internetowe Leżajsk

Orto.Dens Elżbieta Czaban-Grabarz, Plac Jaszowskiego 10, 37-300 Leżajsk
Telefon: +48 606 434 105 E-mail: ortodens@op.pl